RESULTS: Round-up of weekend sport in the Borough

editorial image
0
Have your say

Our round-up of the results from across the weekend for our clubs.

FOOTBALL

TOOLSTATION NORTHERN COUNTIES EAST LEAGUE

PREMIER DIVISION

Armthorpe Wel’ 1 Glasshoughton Wel’ 1

Maltby Main 2 Winterton Rangers 1

DIVISION ONE

Cleethorpes Town 0 Rossington Main 1

WINDSOR FOODSERVICES CENTRAL MIDLANDS LEAGUE

BLACK DRAGON DIVISION NORTH

Clay Cross Town 1 Harworth CI 0

Easington Utd 3 Askern 3

Newark Town 4 Brodsworth Wel’ 1

DONCASTER AND DISTRICT FA CUP

Sutton Rovers 2 Thorne Colliery 1

Denaby Utd 6 Armthorpe Markham Main 3 – AET

PETE’S PATISSERIE COUNTY SENIOR LEAGUE

DIVISION TWO

Kingstone Utd 3 Bawtry Town 3

U21 DIVISION

North Gawber Colliery 4 Bawtry Town 2

DONCASTER AND DISTRICT SENIOR LEAGUE

PREMIER DIVISION

Rossington MW 2 Denaby Main 3

S Elmsall Utd Services 2 Hemsworth MW 7

DIVISION ONE

Bentley Pumas 3 Scawthorpe Scorpions 4

Brodsworth Wel’ 0 Swinton Athletic 3

DIVISION ONE KO CUP

Bawtry Town 3 Dunscroft Utd 2

DONCASTER AND DISTRICT SUNDAY ALLIANCE LEAGUE

KO CUP

Windmill 0 Graceholme 4

PREMIER DIVISION

Bullcroft Sports and Pastimes 1 Bentley Top Club 3

Toll Bar 3 Canal Tavern 5

Inter Stella 1 Stainforth 3

Sprotbrough 3 Rhinos 1

CHAMPIONSHIP

Auckley 4 Armthorpe Albion 0

Balby Academy of Sport 2 Leger Lions 4

Carpenters Arms 4 Finningley Athletic 3

Wheatsheaf 3 FC Glasshouse 4

DIVISION ONE

Armthorpe Village 1 Walton Wonderers 9

Bessacarr 2 Rosehill Press 3

Maltings 0 Rossington Utd 3

New Mallard 1 Campsall 2

South Kirkby Reds 4 FC Gatehouse 1

Willaspoons 0 The Vault 5

DIVISION TWO

Hatfield Town 2 Cask Corner 2

Leopard 2 The Askern 0

Millgate Manhattan 5 Arksey Victoria 2

Pit Club 1 Carcroft Village 3

Ryecroft Rovers 5 FC Cumberland 1

White Hart Colts 2 Regent Hotel 3

DIVISION THREE

Adam and Steve 2 Warren House Warriors 0

Balby CSV 2 Rhinos Utd 2

Eden Arms 1 Balby Plough 3

RUGBY LEAGUE

PENNINE AMATEUR RUGBY LEAGUE

CHAMPIONSHIP

Moorends Thorne Marauders 0 Cherquerfield Rangers 30 – walkover

CHAMPIONSHIP ONE

Bentley Good Companions 38 Batley Boys 18

DIVISION ONE

Sharlston Rovers A 0 Doncaster Toll Bar 70

DIVISION SEVEN

Illingworth A 30 Moorends Thorne Marauders A 0 – walkover

RUGBY UNION

NORTH ONE EAST

Wheatley Hills 24 Huddersfield YMCA 27

YORKSHIRE ONE

Doncaster Phoenix 19 Scarborough 22

North Ribblesdale 34 Wath upon Dearne 15

YORKSHIRE THREE

Thornensians 15 Aireborough 14

HOCKEY

WOMEN’S CONFERENCE NORTH

Loughborough Students 1 Doncaster 1

NORTH HOCKEY LEAGUE MEN’S PREMIER DIVISION

Doncaster 5 Whitley Bay and Tynemouth 2